Адміністративно-територіальний поділ

zhyt_admЖитомирська область утворена 22 вересня 1937 року та розташована в центральній частині Східно-Європейської рівнини на півночі Правобережної України. Площа області 29,9 тис. км2, що складає 4,9% території України. В цілому по Україні за площею область посідає 5 місце.

Чисельність населення області складає 1 мільйон 247 тисяч чоловік (2,9% від населення України), з яких: міського-733 тис. чол., сільського-513 тис. чол.

До складу області входять 23 адміністративних райони (Андрушівський, Баранівський, Бердичівський, Брусилівський, Ємільчинський, Житомирський, Коростенський, Коростишівський, Лугинський, Любарський, Малинський, Народицький, Новоград – Волинський, Овруцький, Олевський, Попільнянський, Пулинський, Радомишльський, Романівський, Ружинський, Хорошівський, Черняхівський, Чуднівський), 5 міст обласного підпорядкування (Бердичів, Житомир, Коростень, Малин, Новоград-Волинський), 7 міст районного значення (Андрушівка, Баранівка, Коростишів, Овруч, Олевськ, Радомишль, Чуднів), 43 селища міського типу та 1613 сільських населених пунктів.

Область має кордон з Гомельською областю Республіки Білорусь довжиною 280 км. На кордоні розташовано 2 пункти переходу – Майдан-Копищанський в Олевському і Виступовичі в Овруцькому районах. Крім цього, є пункти пропуску на залізничних станціях в Овручі і Коростені та авіаційний – у селищі міського типу Озерне Житомирського району. Область межує з Київською, Вінницькою, Хмельницькою та Рівненською областями України.

zhytomyr_regions

Register New Account
Reset Password