На Житомирщині обговорювали можливості залучення інвестицій у сферу малої гідроенергетики

З метою розвитку та поглиблення співпраці у сфері гідроенергетики 16 березня у приміщенні прес-клубу Житомирської обласної ради відбулася зустріч директора департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва облдержадміністрації Шатила О.А. з представниками Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України. Зважаючи на провідний досвід Королівства Норвегії у сфері будівництва та експлуатації малих ГЕС, а також попередні домовленості, досягнуті за результатами зустрічі Міністра енергетики та вугільної промисловості України І.С. Насалика та Міністра торгівлі та промисловості Норвегії М.Меланд у рамках першого засідання українсько-норвезької міжурядової комісії з питань співробітництва у галузі торгівлі, підприємництва та економіки (26 та 27 вересня 2016 року, м. Осло), у заході взяли участь норвезькі експерти у галузі гідроенергетики.

Норвезьку делегацію очолив директор програми Міжнародного відділу – Канцелярії Генерального директора з питань водних ресурсів і директорату з питань енергетики Королівства Норвегія, спеціаліст з питань чистої енергетики Йонас Сандгрен. До складу делегації також увійшли спеціалісти з питань ліцензування малої гідроенергетики, за напрямком ініціатив та адміністративних питань та гідролог.

Крім того, до обговорення перспектив розвитку гідроенергетичної сфери приєдналися представники шведсько-української компанії з управління інвестиціями у відновлювану енергетику на території України ТОВ «Фрі Енерджи» та Всеукраїнської громадські організації «Асоціація Укргідроенерго».

В ході зустрічі було презентовано інвестиційний потенціал Житомирської області у галузі малої гідроенергетики, надано перелік та основні характеристики малих гідроелектростанцій, на базі яких можливе впровадження інвестиційних проектів.

Також, у рамках візиту представники міністерства та норвезькі експерти відвідали сучасну діючу малу гідроелектростанцію, що розташована у с. Велика Чортория Любарського району.

Register New Account
Reset Password